Dolandırıcıların kandırma yöntemlerine kanmamak için

Son zamanlarda internet sitelerinde olan bazı kötü durumların önüne geçmek için ve insanların hayatında kötü bir anın olmaması için burada yazıyı hazırlamaktayız. İnsanlar ihtiyacı olduğu durumlarda interneti kullanmaktadır. Alış veriş ihtiyaçlarını karşılaması ya da yemek siparişi gibi birçok ihtiyaçlarını teknoloji sayesinde yerinden kalkmadan karşılaması mümkün olacaktır. Özel bir arkadaşa ihtiyacı olduğu zamanlarda da yine teknolojiden faydalanarak, güzel bir zamanı yaşamak için iletişim kuracağı bayan profillerine de yine internet siteleri sayesinde ulaşabilmektedir. Unutmamanız gerekiyor ki internet sitelerini kullanan insanlar, kötü niyetli olmaları sonucunda birçok kişinin dolandırılmasına neden oldu. Sahte profil açan insanlar genellikle bir çete olarak çalışmaktadır.

Bu çete insanların saf duygularını sömürmekte ve onların haksız kazanç elde ederek ilk öncelikle maddi kaybın olmasına neden olur. Daha sonradan manevi olarak da zarar görmektedir. Bu insanlar sahte profil açmaktadır. Açmış olduğu bu profillerine yine başkasına ait olan resimler eklemektedir. İnsanların görsel açıdan güzel bir kadının resimlerini yüklemekte olan bu dolandırıcı sahtekarların özellikle de erkeklerin zaafını bildiği için bu yönde seksi bir bayan resimlerini koyuyor ve sizler aradığınız zaman genellikle teknolojiden faydalanarak bu insanlar sizlerin duygularınızla oynayacaktır. Telefondan sesini değiştirecek programlar kullanarak seksi bir kadınla konuştuğunuzu sizlerin inanmanızı sağlayacaktır. Telefon açtığınız bu dolandırıcının gerçekten de seks bir kadın olduğunu inandıracak konuşma sonrasında genellikle sizinle görüşme yapabilmek için vermiş olduğu bankaya para yatırmanızı isteyecektir.

İşte istenilen ilişkinin olması için o parayı yatırmadan size ev adresini söylemeyecek olan biri ile telefon görüşmesi yapıyorsanız asla vermiş olduğu banka hesabına para yatırmamalısınız. Eğer bu tarz bir bayan karşınıza çıktığında unutmayın ki yapacağınız ilk işlem telefon görüşmesini sonlandırmak ve o insanın başka kişileri dolandırmasını engellemek için profiline de yorum yazmalı ve o kişiyi ifşa etmelisiniz. Eğer bu tür bir dolandırıcılığa göz yumar ve profiline yorum yazarak diğer kullanıcıların bilgilenmesini sağlamazsanız bu insanlar çete halinde olduğu için daha çok insanın canını yakarak onların dolandırılmasına neden olacaktır. Sizlerde üzerinize düşeni yapmalısınız.