Aşk Hakkında Bilmedikleriniz

Aşk bir duygu olduğundan bir insan hayatının belli dönemlerinde karşısına çıkan karşı cins ya da hemcinsine karşı farklı duygular hissetmeye başladığı zaman ve bu duygular yoğun olduğunda aşık olmuş demektir. Aşkın yaşı olmayacağı gibi, cinsiyeti de olmamaktadır. Diğer tanıdıkları ya da arkadaşları ile zaman geçirirken hissettiklerini, yoğun duyguları olan birine karşı daha farklı olacak, o insanın yanında hiç sıkılmayacak aksine daha çok birlikte olmak ve zaman geçirmek isteyecektir. Aşık olduğunuz insana karşı cinsel uyum olmayabilir. Birlikte olduğunuz ve her zaman yanında kalmak istediğiniz özellikle de yoğun duyguları olan birine karşı birliktelik hissediyorsanız aşık olsanız bile ten uyumsuzluğu olabilir. Birçok insan günümüzde birlikte olduğu insana karşı ten uyumunun olmamasından ötürü cinselliği yaşayamamaktadır. Cinsellik olması için illa aşk olmayacağı gibi ten uyumu olan her insan testesteron adlı hormon salgılamasından dolayı aralarında büyük bir cinsel uyum olması da günümüzde mümkün olacaktır.

Aranızda aşk olduğunda hep iyi yönleri görülmektedir

Yoğun duygular beslediğiniz ve onsuz bir türlü duramayıp sürekli olarak onunla zaman geçirmek, onunla olmak ve her konuda onunla ilgili sohbet etmek tabi ki sizin aşık olduğunuzu gösterecektir. Ama unutmamanız gerekiyor ki birlikte olduğunuz kişinin bazı yönlerini görmekte zorluk çekebilirsiniz. Çünkü arada aşk olduğunda her zaman için birlikteliğin iyi yönlerini sizlerin görmenizi sağlayacaktır. Bu beraberlik sırasında yakın çevreniz ya da aileniz sizlere birlikte olduğunuz insanın kusurlarını söylediği zaman inanmayacak ve onu kendi gözünüzle görmeye devam edeceksiniz.

Her aşk bir süre sonra biter

Birlikte olduğunuz ve ilk zamanlarda onun yanından bir türlü ayrılmak istemeyecek ve sürekli olarak birlikte zaman geçirme için boş vakit yaratıp sürekli beraber olduğunuz insan bir süre sonra duyguların bitmesi ya da duyguların rutin olması sonucunda aşk boyutundan çıkıp, sizler daha çok sevgi boyutuna geleceksiniz. Uzun zaman süren ilişkiler ya da evliliklerin temelinde biten aşkın ilişkiyi bitirmemesi için sevgi ve saygının olması yatmaktadır. Eğer aşk bittiği zaman sevgi ve saygı bitmediği zaman sizler o ilişkiyi uzunca bir süre devam ettirebilirsiniz.