Bağımlı Kişilik Bozukluğu

Çocukluk döneminde genellikle baskın bir anne ya da babaya sahip olan çocuklarda daha çok görülmektedir. Kendisinin hiçbir işi halledemeyeceği ve sürekli olarak anne ya da babaları olmadığı zaman bu işi başaramayacağı düşüncesi oluşacaktır. Özellikle de ilk 5 yaşına kadar olan dönem içerisinde onun birey olduğunu ve öz güven bakımından kendi başına kararlar verdirtmeyen anne ve babaların olması nedeniyle yetişkinlik döneminde bu tür bir rahatsızlık olacaktır. Bu tür insanlarda sürekli olarak birlikte yaşadığı insana karşı bağımlı olması ile tanınmaktadır. Terk edilme korkusu olduğundan bir ilişki yaşayamayacaktır. escort Avcılar bayanlarında çok sık görülmemiş olsa bile birçok insanda görülmekte olan bir davranış bozukluğu olarak bilinmektedir. Bu insanlarda karşısında olan insanların kendilerini terk edeceklerinden korktuklarından hayatından gitmemesi için büyük tavizler verecektir.

Duygusal olarak her zaman için büyük bir boşlukta olacaktır. Hayatı içerisinde sıkıntı olacak, mutsuz olacak ve fiziksel olarak da mutsuz olacaktır. Birçok insan hayatı içerisinde kaybetme korkusu da büyük olacaktır. Bu insanların birçoğunda aynı zamanda da çekingenlik görülmektedir. Hayatlarında yaşadıkları bu tür bozukluklardan dolayı aşık olsalar ve duyguları çok yoğun olsa bile karşılık alamayacağından büyük bir korku yaşayacak olmasından dolayı da sıkıntı ve stres duyacaktır. Bu nedenle de hayatı içerisinde asla duygularını ifade edemeyecektir.

Çoğu insana hayatı boyunca büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Herhangi bir işe girişemeyecektir. İlla kendisini destekleyecek birinin hayatında olmasını isteyecektir. Kendisini bu konuda tam gaz verecek birilerinin hayatında olmasını isteyecektir. Yaşamı boyunca asla sorumluluk alamayacaktır. Biri tarafından sorumluluk vereceklerse bunun için kendisine sürekli olarak birilerinin yardım etmesini ve üzerinde olan sorumluluğu almasını isteyecektir. Tek başına karar veremeyecektir.

Birçoğu insan kendi hayatında ve bağımlı olduğu insanı kaybetmekten korkacaktır. Onun vefatından korkacak ve daha büyük sıkıntı yaşayacaktır. Birçok insan bu düşünceyi yaşayacak ve hayatı içerisinde kendini sıkıntıya sokacaktır. Birçoğu bu nedenle de depresyon yaşamaktadır. Bu bağımlılık tek bir insana da olabileceği gibi çevresinde olan birden fazla insana da olacağını unutmamak gerekmektedir.