Dolandırıcı artışları neden fazla oldu

Giderek artan internet dolandırıcılığının fazla olması nedeniyle masum olan insanlar çok zor durumda kalmaktadır. Sizler hayatınız içerisinde bir ilişki yaşamayı planlıyorken hayatınızda görmek isteyeceğiniz güzel bir anı yaşayacağınız paylaşacağınız mutlu olacağınız anlar için tabi ki interneti tercih edeceksiniz. Her geçen gün yeni bir dolandırıcılık haberinin kulağımıza gelmesi nedeniyle erkekleri özellikle de uyarmak istiyoruz. Kimseyi tanımadan sizlere refakat edeceğini söylese bile inanmayın. İnsanlar yıllardır tanıdığı kişilere güvenerek parasını veremiyorken hiçbir zaman tanımadığı ve 2 dakika boyunca telefon konuşması yaptığı bir insana inanarak para göndermesi ise akıl alır gibi değil. Fakat ne yazık ki insanların zaafları daha yoğun olduğundan son zamanlarda gerek gazetelerde gerek arkadaşlarımız arasında Ataköy escort bayan ile tanışmak isteyen kişilerin hayatı içerisinde dolandırıcılara rast gelmesi sonucunda bu insanların tuzağına düşerek para kaptırma haberlerini öğreniyoruz.

Her defasında internet kullanıcılarını uyarıyor ve arkadaşlık partner bulma sitelerinde sizlerin daha önce görüşmediğiniz hatta görüşme yapmış olsanız bile hiçbir kadına güven duymamalısınız. Karşınıza geçip konuşur ve bir arkadaşlığınız ilerlediği zaman onu gerçekten tanıdığınız zaman güven duyabilirsiniz. Birlikte güzel anı yaşayacağınızı düşündüren sahtekarların tek derdi sizden alabildiği kadar para almaktır. Bu insanlar çalışmıyor ve geçimini de masum olan kişilerin sahte profiller açarak onların akıllarını çelmek ve bu kişilerin çalışarak güç sarf ederek kazandığı paralarını kendi hesaplarına yatırmalarıdır.

O kadar çok sayıda insan bu dolandırıcılara para kaptırmış ki isimleri duyunca biz bile hayret etmekteyiz. Sizleri uyarmak site yönetimi olarak bizlerin görevidir. Kesinlikle karşınızda olan kişiye zayıf yanlarınızı belli etmemelisiniz. Bu kişiler sizlere mutluluk vermez. Bu kişiler sizleri kötü hissettirecek olan insanlardır. Kendilerine bir yol çizmişler ve masum olan insanlara tuzak kurup paralarını yatırtmaktadırlar. Sizler zaten o parayı yatırdığınız zaman saatlerce telefon konuşması yaptığınız o kişi sizi her yerden engelleyecektir. Tanımadığınız yüzünü görmediğiniz yolda görseniz yabancı gibi yanından geçecek olan belki de kendi şehrinizde bile yaşamayan bu insanların para taleplerini yerine getirme gibi bir hata yapmamalısınız.