Erkeğin kozmetik dolabı

Kozmetik ürünleri artık sadece kadınlara özel üretim yapmayıp, bütün kozmetik ürünleri erkeklere uygun olan ve onlarında yaşam kalitesini arttıracak birçok ürünü üretmeye başladı. Bu ürünler erkeklerin saçlarından ayaklarına kadar olan bütün vücudunu kapsamaktadır. Eğer sizlerde bakımlı ve yaşınızın ilerlemesine rağmen daha genç bir fiziğinizin olmasını istiyorsanız bilmelisiniz ki genç yaşlardan itibaren cildinize gerekli özeni göstermeniz gerekmektedir. Bu sayede 50 yaşında geldiğiniz zaman 35 yaşında görünüme sizlerde sahip olabilirsiniz. Hem bir erkeğin kozmetik dolabı, kadınlarınki kadar değişik çeşit ürünlerle dolu olması gerekmiyor. Sadece kendisini seven erkeklerin kullanması gereken bazı ürünlerden söz ediyoruz.

Erkeklerin sürekli olarak tıraş olduğunu düşünürsek ister jiletle isterseniz makineyle kıllardan kurtulun. Cildinizin yıprandığını göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden tıraş sonrası kolonya sürmekten artık vazgeçmelisiniz. Özel bir losyon alın. Ama alacağınız losyonun kesinlikle alkol içermediğine emin olmanız gerekmektedir. Ve ayrıca losyonu sürdükten 10 dakika sonra ve her banyodan sonra mutlaka E vitamini bol olan ve yine nemlendiricinin içerisinde asla alkol maddesi bulunmayan bir nemlendirici almalısınız.
Eğer cildiniz sizin sivilce ve akne ile doluysa o zaman son yıllarda üretilen ve aknelerin son olmasında fayda eden peeling ürünlerini kullanmanızı da öneriyoruz. Özellikle bunun kremlerini her gece kullandığınız zaman çok faydasını görecek ve sivilcesiz bir tene sahip olacaksınız. Özellikle de hassas bir cilde sahip olan erkekler için özel üretilen güneş kremini sürmeden yaz mevsiminde asla güneş ışınlarına maruz kalmamaları gerekmektedir. Bu durum onların ciltlerinde rahatsızlık yaşamalarına neden olacaktır.

Sizlerde eğer dış görünüşünüze çok özen gösteriyorsanız o halde yapacağınız işlemin muhakkak yorgun bir gecenin ertesinde, yüzünüzün sizi ele vermemesi için özel üretilen kremleri de dolabınızda bulundurmanızda fayda olacaktır. Sadece şampuan deyip geçmeyin. Sizin saç tipinize uygun olarak üretilen bir şampuan kullanmanız gerekmektedir. Bunun nedenlerinden biri de uygun olmayan şampuanlar hem dökülme hem de kepeklenme başta olmak üzere birçok sorunla karşılaşmanıza neden olacaktır.
Ayrıca saçlarınızın güzel görünmesi için üretilen vitamini bol jöle, köpek ya da wax kullanarak şekil verebilirsiniz